Carl-Johan Ryner projektuje dla Adventure Golf produkty oparte na standardach MOS

Carl-Johan Ryner projektuje dla Adventure Golf produkty oparte na standardach MOS

Carl-Johan Ryner (37 l.) jest uważany przez ekspertów za najlepszego szwedzkiego zawodnika mini-golfa wszech czasów. Carl-Johan będzie projektował dla City Golf Europe produkty oparte na standardach MOS.

Zawodnik z miasta Uppsala posiada imponującą kolekcję złotych medali zdobytych na mistrzostwach Szwecji, Europy i Świata –indywidualnie oraz w drużynie. Jest znakomity zarówno na powierzchniach filcowych, jak i betonowych oraz eternitowych. Carl-Johan grał niedawno na polu do Adventure Golfa przy restauracji O'Leary, działającej w centrum rozrywki Tolv Stockholm pod stadionem Tele2 Arena. Pole zostało ucharakteryzowane na styl architektury Sztokholmu oraz posiada tory ze sztuczną trawą.

Lubię sztuczną trawę
„Lubię taką powierzchnię do gry. Jest nieco wolniejsza, co przypomina grę w klasycznego golfa. Pole, na którym graliśmy nie posiada certyfikatu MOS. Ale po wprowadzeniu kilku poprawek, mogłoby” – mówi.

„Adventure Golf staje się bardzo popularny. A turnieje mini-golfa na sztucznej trawie są rozgrywane coraz częściej. Jednym z przykładów są zaplanowane na maj Mistrzostwa Świata w Adventure Golfie, rozgrywane w klubie Gullbergsbro w Goeteborgu. To trend, który może wprowadzić rozgrywki w mini-golfa na inny poziom” – mówi Carl-Johan.

Głównym sponsorem Mistrzostw Świata w Gullbergsbro jest City Golf Europe.

Certyfikat MOS (Minigolf Open Standard) oznacza, że tory zostały zatwierdzone do prowadzenia na nich rozgrywek turniejowych.

Decydują umiejętności
„Dla mnie ważne jest to, aby tory były skonstruowane tak, żeby podczas rywalizacji decydującym czynnikiem były umiejętności. Sztuczna trawa to element, który dodaje grze dodatkowego smaczku”.

Firma o długich tradycjach
City Golf Europe, z siedzibą w Örnsköldsvik (Szwecja), istnieje na rynku od prawie 76 lat i jest europejskim liderem w zakresie projektowania i budowania pól do mini-golfa i Adventure Golfa.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z perspektywy współpracy z Carlem-Johanem” – mówi Peter Hoffman, dyrektor generalny City Golf Europe.

City Golf Europe, przy współpracy z Carl-Johan Ryner, będzie projektować pola do mini-golfa spełniające wymagania MOS. Dzięki specjalistycznej wiedzy Carla-Johana, City Golf Europe będzie też mogła dostosowywać do standardów MOS istniejące obiekty Adventure Golfa.

Powodzenia!
Carl-Johan będzie kibicował wszystkim szwedzkim zawodnikom, którzy wezmą udział w nadchodzących Mistrzostwach Świata.

„Najlepsi zawodnicy MOS pochodzą z Goeteborga. Mam nadzieję, że na swoim terenie uda im się osiągnąć dobry wynik”.