6. Mistrzostwa Świata w Adventure Golf zostaną przeprowadzone na posiadającym certyfikat MOS polu od City Golf Europe

6. Mistrzostwa Świata w Adventure Golf zostaną przeprowadzone na posiadającym certyfikat MOS polu od City Golf Europe

6. Mistrzostwa Świata w Adventure Golf (World Adventure Golf Masters) odbędą się 25–26 czerwca 2016 r. w Prisztinie (Kosowo). Będzie to pierwszy tak duży międzynarodowy turniej miniaturgolfa w tym kraju.

Pole w Prisztinie ma certyfikat MOS (minigolf open standard) i jest dopuszczone przez Światową Federację Minigolfa do organizowania zawodów sportowych. To pierwszy i jedyny profesjonalny obiekt do gry w minigolfa w Kosowie. Pole zostało zaprojektowane i zbudowane według standardów MOS przez City Golf Europe, a jego inauguracja nastąpiła latem 2010 r.

To wyjątkowa arena, której długie, pozbawione granic tory wpasowują się w linię krajobrazu, okraszonego bujną roślinnością i elementami wodnymi. Choć na poziomie turniejowym pole jest bardzo wymagające, nadaje się też idealnie dla mniej wykwintnych graczy reprezentujących wszystkie grupy wiekowe i jest zgodne z przepisami ustawy o zakazie dyskryminacji osób niepełnosprawnych.
 

Firma City Golf Europe zaprojektowała i wybudowała też pole, na którym w maju 2014 r. zorganizowano 4. Mistrzostwa Świata w Adventure Golf w Gullbergsbro, Goeteborg. Jesteśmy obecnie jedyną firmą, która tworzy certyfikowane pola MOS na cele organizacji zawodów WAGM poza Wielką Brytanią. To pozwala na konsolidację wizerunku i reputacji firmy City Golf Europe jako projektanta i konstruktora obiektów sportowych spełniających kryteria MOS.