„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pola do Adventure Golfa i jakości jego wykonania”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pola do Adventure Golfa i jakości jego wykonania”.

„Chciałbym serdecznie podziękować za stworzenie tak pięknego obiektu w ciągu zaledwie kilku tygodni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pola do Adventure Golfa i jakości jego wykonania. Andre i jego ekipa byli bardzo uprzejmi, pomocni i przede wszystkim bardzo pracowici. Proszę przekazać mu nasze podziękowania. Będziemy polecać Wasze usługi innym” – mówi Gerrol Jalving z Rady Dystryktu Telford i Wrekin w Anglii. Na przełomie 2013/2014 r. City Golf Europe zbudowała na wzgórzu w parku miejskim Telford Town 12-torowe pole do Adventure Golfa.

„Przyznaję, że nie spodziewałam się, że uda się zbudować obiekt na czas” – mówi Nicola Allen, kierowniczka parku. „Jednak firma City Golf Europe wykonała świetną robotę i wszystko zostało oddane zgodnie z harmonogramem. Ekipa pracowała na wzgórzu nawet późnym wieczorem”.

12-torowe pole okazało się sporym sukcesem. Co weekend park odwiedza około 3000 osób – wielu z nich decyduje się na spędzenie wolnego czasu właśnie na polu do Adventure Golfa. „Jednym z naszych celów było stworzenie czegoś, co przyciągnie do naszego urokliwego parku więcej gości. Poprzez tę inwestycję udało nam się to osiągnąć” – wyjaśnia Nicola.

Innym celem pola golfowego było odzwierciedlenie specyfiki historii regionu. Shropshire i Telford to miejscowości będące kolebką przemysłu. To tutaj można zobaczyć wąwóz Ironbridge, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przecina go Iron Bridge, pierwszy na świecie most żeliwny. Na polu do Adventure Golfa postawiono replikę mostu Iron Bridge oraz koło kopalniane.

Rada miasta Telford ma w planach systematyczną adaptację torów do specyfiki regionu. Jak twierdzi Nicola, przy zamówieniu projektu zwrócono szczególną uwagę na dodatkowe możliwości adaptacyjne. Teraz pojawiły się plany dodania pieców do wypalania cegieł i innych elementów charakterystycznych dla lokalnego dziedzictwa przemysłowego. Nicola to zapalczywa golfistka, która uwielbia malownicze pola golfowe zatopione w scenerii przyrody. Im piękniejsze otoczenie, tym lepiej.

„Mamy piękny krajobraz, który do tej pory nie był do końca wykorzystywany. Pole do Adventure Golfa okazało się być elementem, którego nam tu brakowało” – mówi.

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć.