Wyjątkowa przygoda na 18 torach golfowych: Piracki golf w Gut Wissmannshof

Wyjątkowa przygoda na 18 torach golfowych: Piracki golf w Gut Wissmannshof

Niedawno, na łamach niemieckiego magazynu HNA Mündener Allgemeine,pojawił się artykuł o nowym polu do Adventure Golfa przy ośrodku golfowym Gut Wissmannshof.

>> Przeczytaj artykuł w języku niemieckim

… poniżej jego tłumaczenie na język polski:

Zwodząca cisza: Pirat ucina sobie drzemkę na hamaku tuż przy swojej skrzyni pełnej złota i drogocennych kamieni. Krokodyl (w prawym dolnym rogu) właśnie wychodzi na ląd, żeby go pożreć. Zdjęcie przedstawia wyspę piratów na nowym polu do Adventure Golfa przy ośrodku Gut Wissmannshof.

 

Staufenberg, - wypowiedź z 28 maja 2015 r.: Nowe 18-torowe pole do Adventure Golfa przy ośrodku Gut Wissmannshof jest już prawie gotowe. Obiekt zostanie otwarty na początku czerwca jako atrakcja dla rodzin z możliwością wstępu dla wszystkich zainteresowanych.

Gut Wissmannshof w rękach piratów – pirat ucina sobie drzemkę na hamaku tuż przy swojej skrzyni pełnej złota i drogocennych kamieni z ostatniej wyprawy. Za nim unosi się wodna mgiełka tryskającego wodospadu. Sielankowy nastrój przerywa jednak krokodyl, który w ferworze ataku rozpościera swą paszczę.

Scena ta ma miejsce na nowym polu do gry w Adventure Golfa, które powstaje właśnie przy ośrodku Gut Wissmannshof i wkrótce zostanie oddane do użytku. Obiekt będzie gotowy na początku czerwca.

„To będzie zabawa dla całej rodziny” – obiecuje Hubert Landefeld, właściciel ośrodka Speele w Staufenbergu (20 km na północ od Kassel), który w 2013 r. poszerzył swoją działalność, związaną wcześniej w 100% z golfem, o ośrodek wypoczynkowy.

18 holes is one round

Pole składa się z 18 torów, które zostały umiejscowione poniżej poziomu tutejszej restauracji. Przypomina duże pole do mini-golfa utrzymane w klimacie przygody. Do gry używane są tutaj prawdziwe piłeczki golfowe oraz kije typu „putter”. W przeciwieństwie do tradycyjnego pola do mini-golfa tutejsze tory nie są idealnie płaskie, a gra toczy się na pofalowanych i zaokrąglonych powierzchniach. „To całkiem wymagająca zabawa” – przyznaje Hermann Scholer, konserwator zieleni z Gut Wissmannshof.

Jednak możliwe są też łatwiejsze warianty gry. „Dzieci nie będą się nudzić” – zaznacza Hubert Landefeld podczas spaceru po nowym polu, gdzie znajduje się mała tratwa, skąd gracze mogą przedostać się wyspy piratów na stały ląd.

Następnie muszą uderzyć piłeczkę pod jeepem, który wygląda, jakby przed chwilą zderzył się z olbrzymim głazem. Niedługo potem trzeba się zmierzyć z wężem, który czeka, aż piłeczka wtoczy się do jego gardła i wyturla się z tunelu.

Plan obiektu: Gra odbywa się na dwóch 9-torowych polach – całość jest okraszona bogactwem zieleni i dodatkami wodnymi. © Rysunek: Gut Wissmannshof

Nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności gry w golfa. Każdy może spróbować, jednak żeby pomyślnie ukończyć wszystkie tory potrzeba nieco zaangażowania i ducha przygody. Całe pole do Adventure Golfa obejmuje powierzchnię 3 500 metrów kwadratowych, w tym pomysłowo zaaranżowane połacie roślinności i szlaki wodne. Na każdym kroku czekają niespodzianki. Niektóre dają o sobie znać dopiero na drugi rzut oka, jak np. płetwa rekina, która wystaje z wody niedaleko rozbitego jeepa. Amatorzy golfa pragnący się napić lub coś przekąsić mogą skorzystać z budki gastronomicznej.

Nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie będzie kosztowała jedna runda, jednak jak zapowiada Landefeld: „cena od osoby będzie oscylować w granicach sześciu do ośmiu euro”.

Więcej informacji na www.wissmannshof.de

Autor: Ekkehard Maass

Zdjęcia: Maass© Hessische/Niedersächsische Allgemeine (HNA)/Maass